زندگی نامه موری شوارتز

زندگی-نامه-موری-شوارتز

موری شوارتز (به انگلیسی: Morris S. Schwartz) (زاده ۲۰ دسامبر ۱۹۱۶ – ۴ نوامبر ۱۹۹۵) استاد جامعه شناسی امریکایی در دانشگاه براندیس و نویسنده بود. داستان زندگی او هم تلخ و هم الهام بخش است.

 • اوایل زندگی و چالش های موری شوارتز:

O         شوارتز که در نیویورک به دنیا امده بود، از سنین جوانی با سختی مواجه شد. مادرش زمانی که او فقط هشت سال داشت درگذشت و برادرش از فلج اطفال رنج می برد. پدرش که یک مهاجر روسی-یهودی بود، دوباره با یک زن رومانیایی به نام اوا اشنایدرمن ازدواج کرد.

O         به عنوان یک بزرگسال، شوارتز اعتقادات مذهبی مختلف را مورد بررسی قرار داد و حکمت را از سنت های مختلف به دست اورد.

O         او کار دکترای خود را در دانشگاه شیکاگو به پایان رساند.

 • حرفه تحصیلی:

O         شوارتز استاد جامعه شناسی محترم در دانشگاه براندیس شد. اشتیاق او برای تدریس و ارتباط با دانش اموزان تاثیر ماندگاری گذاشت.

O         در سال ۱۹۹۴، در سن seventy seven سالگی، شوارتز مبتلا به اسکلروز جانبی امیوتروفیک (ALS)، همچنین به عنوان بیماری لو گریگ شناخته شد. با وجود این تشخیص ویرانگر، او همچنان الهام بخش اطرافیانش بود.

O         بینش عمیق او در مورد زندگی، مرگ و تجربه انسانی در کتاب پرفروش “سه شنبه ها با موری”، نوشته شده توسط دانش اموز سابق خود، میچ البوم، دستگیر شد.

O         البوم در هفته های پایانی زندگی شوارتز ملاقات کرد و مکالمات انها قلب کتاب را تشکیل داد. چهارده بازدید البوم از خانه شوارتز حکمت، اسیب پذیری و قدردانی عمیق از ماهیت زودگذر وجود را نشان داد.

O         این کتاب بعدها در سال ۱۹۹۹ به یک فیلم تلویزیونی تبدیل شد و جک لمون نقش شوارتز را بازی کرد.

 

زندگی-نامه-موری-شوارتز

 

 • میراث و تاثیر:

O         بازتاب شوارتز در مورد زندگی در حالی که در حال مرگ است، همچنان با خوانندگان در سراسر جهان طنین انداز است. تمایل او برای مواجهه با مرگ و میر و به اشتراک گذاشتن بینش های خود، یک علامت فراموش نشدنی در زندگی های بی شماری ایجاد کرده است.

O         از طریق “سه شنبه ها با موری”، میراث شوارتز زندگی می کند، به همه ما یاداوری می کند که زندگی را در اغوش بگیریم، روابط را گرامی بداریم و حتی در مواجهه با سختی ها معنی پیدا کنیم.

سفر موری شوارتز نمونه ای از قدرت ارتباط انسانی، همدلی و پیگیری دانش است. سخنان او همچنان طنین انداز است و از ما می خواهد که به طور کامل و معتبر زندگی کنیم، حتی زمانی که با بزرگترین چالش های زندگی مواجه می شویم.

 

موری شوارتز، استاد جامعه شناسی قابل توجه، از طریق خرد، شفقت و تعهد تزلزل ناپذیر خود به تدریس، علامت فراموش نشدنی را بر دانش اموزان خود گذاشت. در اینجا برخی از راه هایی که او الهام بخش کسانی است که به اندازه کافی خوش شانس هستند تا از او یاد بگیرند:

 1. اتصال معتبر:

  موری به ارتباطات انسانی واقعی اعتقاد داشت. او فقط حقایق را اموزش نمیداد. او با دانش اموزان خود در سطح شخصی درگیر شده است. گرما و اصالت او کلاس درس را به مکانی برای تجربیات مشترک و احترام متقابل تبدیل کرد.

 2. درس های زندگی فراتر از دانشگاهیان:

  کلاس های موری محدود به کتاب های درسی نبود. او دانش اموزان را تشویق کرد تا سوالات عمیق تر زندگی را کشف کنند: عشق، هدف، مرگ و میر و روابط. اموزه های او فراتر از مرزهای دانشگاهی بود.

 3. پذیرش اسیب پذیری:

  موری اشکارا در مورد مبارزات خود، از جمله نبرد خود با ALS صحبت کرد. اسیب پذیری او به دانش اموزان اجازه داد تا قدرت را در تصدیق نقص های خود و پذیرش اسیب پذیری ببینند.

 4. سه شنبه ها با موری:

  دانش اموز سابق او، میچ البوم، مکالمات تلخ خود را در کتاب “سه شنبه ها با موری” ضبط کرد. از طریق این کار، بینش موری به مخاطبان جهانی رسید.

  این کتاب بر اهمیت زندگی کامل، گرامی داشتن روابط و پیدا کردن معنا حتی در سختی ها تاکید کرد.

 5. در مواجهه با مرگ و میر با گریس:

  بعد از تشخیص ALS، موری با مرگ و میر خود مواجه شد. به جای ناامیدی، او تصمیم گرفت درس های ارزشمندی از زندگی را ارائه دهد. شجاعت او الهام بخش دانش اموزان برای مقابله با ترس های خود و قدردانی از لحظات زودگذر زندگی است. 

 6. میراث شفقت:

  میراث موری فراتر از کلاس درس است. سخنان او همچنان طنین انداز است و از ما می خواهد که در تعاملات خود دلسوز، حاضر و عمدی باشیم.

فلسفه زندگی با موری ” نام کتابی است که در  ادامه عنوان سه شنبه ها با موری آمده و کار بسیار موفقی بوده است.

در اصل، تاثیر موری شوارتز فراتر از دانشگاهیان بود. قلبها را لمس میکرد و زندگیها را دگرگون میکرد. میراث او به ما یاداوری می کند که اموزش واقعی نه تنها ذهن، بلکه قلب و روح را نیز شامل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *